Alaçatı Otel Monk Otel

Monk Otel Alacati hotel

Alaçatı otel

Alaçatı Hakkında

ALAÇATI

Kumsalı, limanları ve sert rüzgârıyla ünlü İzmir’in incisi Alaçatı, masmavi deniziyle rüzgâr sörfü tutkunlarına ev sahipliği yapıyor. Rumlar zamanında bağları ve şaraplarıyla tanınan Alaçatı’da Ege mutfağı'nın tüm lezzetlerini bir arada. Tarihi taş evleri, plajları, sanat galerileriyle ve gece hayatıyla Alaçatı’da her gün dolu dolu yaşanıyor.

İzmir ilinin Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı beldesi, Çeşme Yarımadası'nın 'ince belinde', rüzgarın kuzeyden güneye, güneyden kuzeye cirit attığı koridorun merkezinde yer alır. Yazın hakim rüzgar olan poyraz Alaçatı'ya 'nefes aldırır'; kışın ise daha çok esen lodos beldede ılık bir iklim oluşturur. Alaçatı'da rüzgarlı gün sayısı (yılda 330 gün ile) Türkiye ortalamasının çok üzerindedir; bu da, beldeyi dünyanın en önemli rüzgar sörfü merkezlerinden biri yapmıştır. Kuzeyinde kumsalıyla ünlü Ilıca, güneyinde rüzgar sörfü kulüplerinin olduğu Alaçatı limanı, batısında zeytinlikler ve yeni yeni bağlarla kaplanmaya başlayan Karadağ bulunur.

Çeşme Alaçatı Çarşısının içinde bulunan Alaçatı Otel deyince ilk akla gelen Monk Butik Otel Alaçatı'da siz değerli misafirlerimizi Monk Otel Alaçatı'nın sakin huzurlu ve otantik bir tatilin keyfini çıkarmaya davet ediyoruz.

alaçatı otel, taş otel alaçatı, jakuzili otel